Czy patrząc na te liczby i widząc precyzyjnie mierzalną potęgę zmian, czujemy się lepiej przygotowani na kolejne kaprysy pogodowe.
Dnia 04.03 klasa 2a wraz z wychowawcą Marzeną Kmitą odwiedziła Ośrodek Alzheimera. Uczniowie przygotowali program artystyczny „Wiosna, Wiosna” , który obejmował układ taneczny wykonany przez Maję, Karolinę i uczniów. Wszyscy zaśpiewali Wehikuł czasu zespołu Dżem, Marcelina zaśpiewała utwór „I have nothing” Whitney Houston. Zuzia, Wiktoria i Milena opracowały krzyżówki i gry umysłowe. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i pokazało, że integracja międzypokoleniowa jest potrzebna

W dniach 13-14 marca 2026 roku członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza- Norwid-3lo po raz kolejny uczestniczyli w wielkanocnej zbiórce żywności pod hasłem „TAK, POMAGAM!” zorganizowanej przez Caritas. Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły rodzin ubogich, jak również do osób samotnych czy bezdomnych.
Dziękujemy norwidowskim wolontariuszom:
Hubertowi Puchale – kl.4H
Kubie Kurzydło – kl. 3A
Kubie Garbatowi - kl. 3A
Wiktorii Brzozie – kl. 3A
Nikoli Sideł – kl. 3A
Martynie Miszczyk – kl. 3A
Szymonowi Solakiewiczowi – kl. 3A
Mateuszowi Jędrzejczykowi – kl. 3A
Oliwie Sikorze – kl. 3A
Michałowi Krajewskiemu – kl. 3A
Bartoszowi Woźniczce – kl. 3A
Zuzi Kaczmarczyk – kl. 1B
Julii Sobczyk –kl. 1B
Julii Puchale –kl. 1B
Piotrowi Dudkowi – kl. 3A
Kamilowi Łapińskiemu – kl. 3A
Opiekunowie: p. Teresa Jakubowska, p. Monika Skoczylas, ks. Ireneusz Macioł.



9 marca w Norwidzie świętowaliśmy Dzień Kobiet!

Z tej okazji wszystkie dziewczyny mogły poczuć się wyjątkowo, bo czekała na nie mała, słodka niespodzianka – darmowa wata cukrowa!

Dużo uśmiechów, miła atmosfera i trochę słodkości, żeby ten dzień był jeszcze lepszy. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dziewczyn!


10 marca Koszykarze rozegrali kolejne dwa mecze, oba zwycięskie 60:33 z "Wybickim" i 61:38 z "Piłsudskim".

MISTRZOSTWA KIELC W PŁYWANIU


Bardzo blisko podium byli także : Szymon Solakiewicz - debiutujący w zawodach - (4 miejsce 100 m. styl klasyczny). Nina Cisłowska (5 miejsce 50 m. styl grzbietowy) oraz Oscar Chmielewski ( 5 miejsce 50 m. styl klasyczny).

Zakończyły się rozgrywki Licealiady o Mistrzostwo Kielc w piłce nożnej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowaly : Nikola Sideł, Julia Czeszek, Julia Sodel, Ewa Kot, Maja Smardzewska, Maja Micigolska, Julia Dąbrowska, Maja Różycka, Maria Walo oraz Nina Wyporkiewicz.
Reprezentacja III LO wygrala z V LO, IV LO, ZSP nr 2 oraz ZSE -1 oraz przegrala z VI LO, VII LO oraz I LO. Zobyte 12 pkt pozwolilo dziewczynom zająć 3 miejsce w Kielcach.
Również przygotowujac sie do tych rozgrywek dziewczyny wystąpiły w turnieju pilki nożnej zorganizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską zajmując 2 miejsce.
Gratulujemy sukcesów i prosimy o więcej


Nasi maturzyści na Jasnej Górze

16 i 17 marca w hali ZS nr 3 w Kielcach rozegrane zostały finały indywidualne
oraz drużynowe w badmintonie.
W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodniczek i zawodników z 12 kieleckich szkół.
W turnieju indywidualnym srebrny medal zdobyła Paulina Poświat

Lena Czyż wywalczyła medal brązowy

W rywalizacji drużynowej nasze zawodniczki nie dały złudzeń rywalkom i zdominowały zawody


Daria Wardzichowska wygrala
Lena Czyż była druga
Paulina Poświat była trzecia
Natomiast zawodniczką rezerwową była Patrycja Adach.
Tym samym Nasze Dziewczęta obroniły tytuł sprzed roku


EGZAMIN CAMBRIDGE ADVANCED C1
Informujemy o nawiązaniu współpracy z centrum egzaminacyjnym Cambridge Assessment. W tym roku egzamin Advanced C1 (CAE) zostanie przeprowadzony w naszej szkole w wersji digital. Oferta kierowana jest głównie do uczniów klas dwujęzycznych, ale mogą do niego przystąpić wszyscy zainteresowani. Egzamin C1 Advanced (CAE) to prestiżowy certyfikat językowy Cambridge na poziomie zaawansowanym (C1 w skali CEFR), honorowany przez tysiące uczelni i pracodawców na całym świecie. Więcej o egzaminie można przeczytać tutaj: https://www.cambridgeenglish.org/.../qualific.../general/...
Chętni proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli j. angielskiego. Istnieje też możliwość zorganizowania egzaminu na poziomie B2.


Dobiegły końca rozgrywki Licealiady w Piłkę Nożną Chłopców. Podzielone one zostały na 3 części.
1 faza to elminacje gdzie III LO im. C.K. Norwida znalazlo sie w grupie z ZS nr 3, ZSI, ZSPS oraz ZSKDK, zaliczylo 1 zwycięstwo, 2 remisy oraz 1 porażkę co zaowocowalo 3 miejcem w grupie i awansem do półfinałów.
Tam nasi chlopcy rywalizowali z VI LO, ZSM, ZSZ - 1 oraz ponownie z ZSI oraz ZS nr 3. Z grupy zostala nam zaliczona porażka z ZS nr 3, pozostaly do rozegrania 4 mecze w których zanotowalismy 2 zwyciestwa oraz 2 porażki co przenioslo nas do walki o miejsca 5-8.
W nich wygralismy z I LO 5:1 oraz ponieślismy porażki z ZS nr 3 3:5 oraz z ZDZ 0:3 co ostatecznie pozwolilo zajać 7 miejsce w Kielcach.
W rozgrywkach wzięło udzial 18 szkół co pokazuje, ze pilka nożna chlopców jest najbardziej obleganą dyscypliną w rywalizacji szkolnej.
Gratulujemy wyniku oraz życzymy reprezentantom z klas 4 udanych wyników na maturze.



10 marca w Targach Kielce odbyła się Miejska debata edukacyjna
„Sztuczna inteligencja w zawodach przyszłości – szanse, wyzwania, odpowiedzialność”. W debacie wzięli udział uczniowie 10-ciu kieleckich szkół ponadpodstawowych, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1b - Katarzyna Blady i Szymon Walasek.

Wielki sukces reprezentacji siatkarek
Dziewczęta pokonały I LO Kielce
im. S. Żeromskiego oraz I LO Busko-Zdrój im. T. Kościuszki bez straty seta.
Gratulujemy!!


Dobiegl końca kolejny Turniej w pilce nożnej chlopców o Puchar Dyrektora III LO z oddzialami integracyjnymi im. C.K. Norwida.
W turnieju uczestniczylo 12 zespołów z różnych klas od 1 do 4. Poprzez elminacje do półfinałów dotarly 4 zespoły: klasa 3 BGF, 4A, 4 B i 4 F.
Pierwszą parą półfinałową utworzyly klasy 4A i 4 B.
Po 20 minutach zwycięsko z tego pojedynku wyszła klasa 4 A strzelając rywalom 4 bramki tracąc 1.
Bramki zdobywał dla 4 A - Antoni Zarychta 4 a dla 4 B - Skóraś Jeremi.
Drugi półfinał był bardziej zacięty w nim spotkaly się klasy 3 BGF oraz 4 F.
Mecz trzymał emocje do końca i zakończył się remisem 2:2, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne byly rzuty karne, w nich więcej spokoju wykazali zawodnicy klasy 4 F wygrywajac 6:5. Trzeba tez wspomnieć, że bardzo dobrze w bramce 4 F spisywał się Cezary Chyłkowski.
Bramki w regulaminowym czasie zdobywali dla 3 BGF - Skóraś Natan 2, a dla 4 F - Bilski Jacek oraz Kołda Franciszek.
W ten sposób o 3 miejsce spotkaly się klasy 4 B i 3 BGF.
W nim więcej sil i determinacji zostawili zawodnicy 4 B wygrywając 4:2. Bramki zdobywali dla 4 B - Krawczyk Dawid 2, Iwan Jakub oraz Skóraś Jeremi, 3 BGF odpowiedziala dwiema bramkami Skórasia Natana.
Wielki finał okazał się występem jednego aktora, a raczej jednej drużyny 4 A. Pokonała ona swoich rywali z 4 F, aż 5:0. Bramkami podzielili się Zarychta Antoni 2, Korba Adam 2, Sepioło Adam.
Puchar przechodni zdobyła więc 4 A i do przyszłego roku będzie mogła się nim szczycić. Gratulujemy.

Najlepszym strzelcem: został
ZARYCHTA ANTONI strzelec 6 bramek
Najlepszym bramkarzem:
REUTOV TYMOFII
KORBA ADAM

Mamy podium – III miejsce koszykarek


Licealiada w koszykówce dziewcząt dobiegła końca. Nasza drużyna rozegrała 5 meczów. Dziewczęta odniosły trzy zwycięstwa (wygrały z ZS nr 2, ZS nr 3 i IV LO), ale poniosły dwie porażki – w starciach z I LO i VI LO. Najlepiej punktującą zawodniczką w naszej drużynie była Lena Kuca. Brawa dla całej drużyny za walkę do samego końca

III LO reprezentowały: Chmielewska Patrycja IVd , Ciesiun Amelia IVb, Haczkiewicz Hanna IIc, Jach Katarzyna IIIb, Kuca Lena Ic, Lasota Zuzanna Ic, Okła Urszula IIIa, Pietyra Kalina Ic, Smardzewska Maja Ib, Staniec Gabriela IId, Świetlicka Weronika IVd, Wójcicka Alicja IIIb, Wójcik Julia Ic.
Gratulacje!

Uczniowie naszego liceum mieli okazję uczestniczyć w wyjatkowej wycieczce do Portugalii, podczas której odwiedzili jedne z
najpiękniejszych miejsc tego kraju.
Lizbona to stolica Portugalii, znana z malowniczego położenia na wzgórzach oraz
charakterystycznych żółtych tramwajów.
Uczniowie zwiedzili m.in.:
• Wieżę Belém
• Pomnik Odkrywców
• Klasztor Hieronimitów
• Katedrę Sé
• klimatyczną dzielnicę Alfama
Spacerując po mieście, mogli poczuć wyjątkową atmosferę i podziwiać widoki na Ocean Atlantycki.
Kolejnym punktem wyjazdu była Sintra - bajkowe miasteczko położone wśród wzgórz.
Największe wyrażenie zrobiły:
kolorowy Pałac Pena, tajemnicza Quinta da Regaleira.
To miejsce zachwyciło uczniów swoją architekturą i niezwykłym klimatem.
*Castelo dos Mouros
Zamek Maurów to średniowieczna twierdza położona na wzgórzu w pobliżu miasta Sintra.
*Cabo da Roca
Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Cabo da Roca - najdalej na zachód położony punkt stałego lądu Europy. Klify, silny wiatr i bezkres oceanu zrobiły
ogromne wrażenie.
Kolejnego dnia uczniowie odkrywali Nazaré - nadmorską miejscowość słynącą z ogromnych fal. Zobaczyli:
• piękną plażę Praia da Nazaré
• potężne fale Oceanu Atlantyckiego, które
przyciągają surferów z całego świata.
Óbidos to niewielkie, malownicze średniowieczne miasteczko otoczone murami.
* Oceanário de Lisboa 22.03.2026
Oceanarium w Lizbonie to jedno z największych i najnowocześniejszych oceanariów w Europie.
Podsumowanie
Wycieczka byta nie tylko okazją do
zwiedzania, ale także do poznania kultury, historii i tradycji Portugalii. Uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe oraz integrowali sie, zdobywając nowe
doświadczenia i wspomnienia.

25 marca w hali Norwida rozegrany został półfinał wojewódzki w koszykówce chłopców


Nasza reprezentacja rozegrała dwa mecze.
W pierwszym bardzo emocjonującym lecz niestety przegranym spotkaniu 55:56 musieliśmy uznać wyższość
VI LO im. J. Słowackiego z Kielc.
W drugim meczu, tym razem wygranym nasi koszykarze pokonali
II LO Końskie 68:58 i wywalczyli awans do finału, który zostanie rozegrany
9 kwietnia w Norwid Arena


Trzej uczniowie w Finale Olimpiady Wiedzy Chemicznej UJ walczą o indeks !!!
W dniu 27.03.2026r. uczniowie z klasy 4D – Kacper Banasik, Błażej Mleczko oraz Michał Niziołek pod opieką nauczyciela chemii Kamila Czecha przystąpili do III etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej, która odbyła się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Celem Olimpiady jest umożliwienie uczniom zainteresowanym chemią sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności, rozbudzenie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, ale przede wszystkim rozpoznanie szczególnie utalentowanych uczniów w dziedzinie chemii. Gratulujemy wiedzy, zaangażowania oraz podjęcia tego wymagającego wyzwania!!!


Uczniowie klasy 3A : Nikola Sideł, Marcel Morzyński, Szymon Solakiewiecz, Mateusz Jędrzejczyk, Jakub Kurzydło, pod opieką pani prof. Jadwigi Semaniak, wzięli udział w konkursie o Platynowy Indeks Politechniki Świętokrzyskiej. Temat ich pracy to : „Woda jako odnawialne źródło energii - model elektrownii wodnej.”. Uczniowie po uzyskaniu materiałów, przystąpili do pracy. Po wielu konsultacjach udało się dojść do porozumienia odnośnie rodzaju turbiny i zasady jej działania. Wykonali model i makietę elektrowni szczytowo-pompowej. Żeby ukazać przykład zagospodarowania energii uzyskiwanej przez tego typu elektrownie, na makiecie umieścili funkcjonujący orczyk narciarski. Nasi młodzi inżynierowie wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w trakcie pracy, biorąc na siebie dodatkowe obowiązki pozaszkolne, a także pracując nad rozwiązaniem problemów jakie pojawily się podczas prac.
Dnia 16 marca na Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się prezentacja projektu przed komisja konkursową. Zwieńczeniem całego wysiłku włożonego w ten projekt było rozstrzygniecie konkursu dnia 20 marca .
Uczniowie z klasy 3A zajęli 3 miejsce w kategorii Inżynieria Środowiska i Odnawialne Źródła Energii. 26 marca odbyła się gala na Politechnice Świętokrzyskiej , na której cała piątka otrzymała dyplomy i upominki za swoją pracę. Gratulujemy serdecznie !

26 marca nasi uczniowie wzięli udział w Festiwalu Nauki i Techniki organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską. To była świetna okazja do odkrywania nowych technologii, eksperymentowania i rozwijania naukowych pasji.
W ramach projektu „Dziś uczeń – jutro student” uczniowie uczestniczyli również w konkursie „Najlepsza szkoła”, w którym zdobyli wyróżnienie. Ogromne gratulacje dla całego zespołu — wspaniałe osiągnięcie!

Uczniowie klasy 1b w dniu 31 marca mieli okazję odwiedzić schronisko „Tulimy Łapki” dla psów w Berezowie.
Podczas wizyty nie tylko wsparli jego pracę dostarczając karmę, kocyki, legowiska i preparaty na kleszcze, ale przede wszystkim wyprowadzali psy na spacery, dając im chwilę radości. Opiekunowie schroniska stwierdzili, że młodzieży udało się wyprowadzić prawie większość psów!
Takie doświadczenie i bezpośredni kontakt ze zwierzętami uczy odpowiedzialnej opieki oraz rozwija wrażliwość i empatię.

Po dwóch latach ponownie jesteśmy na wymianie międzynarodowej polsko-szwajcarskiej Norwida ze szkołą techniczną Libs.


Za nami pierwszy dzień wymiany, podczas której poznaliśmy grupę młodzieży z Widnau w Szwajcarii.

Zwiedziliśmy szkołę i ich firmy partnerskie.


Miniony dzień był pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

09.04.26 uczniowie klas 2A i 3A brali udział w kolejnym Norwidowskim Startupie pod nadzorem Jadwigi Semaniak, Macieja Miernika, Anny Lenard, Teresy Jakubowskiej i Marzeny Kmity - tematyka obejmowała zarówno fizykę, geografię i język angielski- klasa 2A, oraz język polski i biologię klasa 3A. Uczniowie zaprezentowali przeciekawe prezentacje Smart travel obliczając ślad węglowy, planując budżet podróży, bawili się w klimatologów, geomorfologów i animatorów, podczas gdy klasa 3A zanurzyła się w świat malowniczych miejscowości związanych z polską literaturą.

Wspólna praca, różne perspektywy i jeden cel

Młodzież z Polski i Szwajcarii połączyła siły tworząc własny model kolejki linowej. To nie tylko nauka przez działanie, ale też świetna okazja do współpracy, wymiany doświadczeń i budowania międzynarodowych relacji


9 kwietnia w naszej hali rozegrany został finał wojewódzki w koszykówce.
Nasza reprezentacja rozegrała dwa zwycięskie mecze
59:50 z ZS nr 2 Starachowice
oraz
61:50 z I LO Skarżysko Kamienna
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tymofii Reutov

Zawody wygrała drużyna VI LO
z Kielc. O wyniku zaważył wygrany mecz połfinałowy 58:55 z naszą ekipą.
Skład reprezentacji Norwida
Tymofii Reutov
Kacper Błoński
Michał Krajewski
Adam Mikołajczyk
Aleksander Bręczewski
Jakub Znojek
Szczepan Długosz
Maksymilian Pietyra
Jakub Znojek
Emre Coskun
Maciej Hagiemajer
Adam Góral
Oskar Chmielewski
Trener Rafał Sękowski
Brawo chłopaki

10 kwietnia uczniowie z wymiany z Libs zostali zaproszeni na tradycyjne szwajcarskie kolacje do domów swoich kolegów.

Wszystko było pyszne i smakowite!


Kolejny sukces koszykarzy


Zakończyły się trwające od lutego rozgrywki o Mistrzostwo Kielc
w koszykówce chłopców.
Nasza reprezentacja z bilansem 7 zwycięstw i 1 porażki wywalczyła drugie miejsce

DZIEŃ OTWARTY "U NORWIDA"
18.04.2026 
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd ofiarom sowieckiego mordu, złożyli uczniowie naszej szkoły, projektując upamiętniające pocztówki.
Poniżej prezentujemy uczniowskie prace klas 1a, 1e, 3c .
Ewa Kolus

Pod koniec marca uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Irlandii, który był nie tylko okazją do poznania nowego kraju, ale przede wszystkim cennym doświadczeniem edukacyjnym i kulturowym.

Na początku wyjazdu odwiedziliśmy Dublin, odkrywając jego kulturę, historię i wyjątkową atmosferę.

W czasie pobytu uczniowie wspólnie z irlandzką młodzieżą brali udział w zajęciach poświęconych demokracji, rozwijając umiejętności współpracy, dyskusji i krytycznego myślenia, a także doskonaląc język angielski w codziennej komunikacji.


Podczas pobytu odwiedziliśmy również Derry w Irlandii Północnej, gdzie uczniowie mogli lepiej zrozumieć historię i kontekst społeczny tego regionu.


Nie zabrakło także sportowych aktywności jak wspinaczka czy łucznictwo oraz tych na świeżym powietrzu - spływ kajakowy

w Donegal dostarczył wielu emocji i niezapomnianych widoków.


To był czas pełen nauki, integracji i inspirujących doświadczeń, które na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów

Warsztaty techniczne - wymiana ze szkołą Libs w Szwajcarii

W tym czasie młodzież mogła :

doskonalić umiejętności techniczne związane z realizacją projektu

Gratulujemy Gabrysi i Milo za zajęcie I miejsca




Wiosenny Turniej Koszykówki


21 kwietnia w hali I LO koszykarki
i koszykarze zmagali się w zawodach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski Żeromskiego.

22 kwietnia rozegrany został turniej finałowy - final four w Koszykówce
o Puchar Dyrektora III LO.
Wyniki rywalizacji

I A

IV CGH

II BD

MVP Aleksander Bręczewski

Najlepiej punktujący Maciej Hagiemajer

Mistrz rzutów za 3 punkty Oskar Chmielewski

Mistrz rzutów osobistych Aleksander Bręczewski

Oleksandra Korol Mistrzynią województwa!

14 kwietnia nasza hala ponownie wypełniła się energią sportowej rywalizacji. Pod jej dachem spotkali się najsilniejsi zawodnicy z Kielc i okolic, by zmierzyć się w Mistrzostwach Województwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – wydarzeniu, które od lat jest symbolem siły, determinacji i niezłomnego charakteru.

Na pomoście rywalizowało 13 zawodniczek i 72 zawodników. Wśród nich znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Norwida, którzy po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki szkolnego sportu:
•

Oleksandra Korol – 60 kg
• Oliwia Wychowaniec – 40 kg
• Maciej Lis – 105 kg
• Bartłomiej Kurczyński – 120 kg
• Filip Kosiński – 110 kg
• Bartłomiej Wawrzeńczyk – 100 kg
• Kacper Majchrzyk – 125 kg
Każdy start to nie tylko wynik, ale przede wszystkim ogrom pracy, wyrzeczeń i pasji. Nasi zawodnicy pokazali prawdziwego ducha walki, zostawiając na pomoście maksimum swoich możliwości.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnych rezultatów oraz sportowej postawy!

Szczególne podziękowania kierujemy do xfg_kielceslichowice za wsparcie wydarzenia oraz ufundowanie nagród.
Poniżej prezentujemy pełne wyniki tej wyjątkowej rywalizacji.

W piątek 24 kwietnia pożegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów z klas maturalnych.

4 lata to był czas pełen wspólnych chwil, wyzwań i niezapomnianych wspomnień. Dziękujemy Wam za energię, zaangażowanie i wszystkie momenty, które na zawsze zostaną częścią naszej norwidowskiej historii.
Powodzenia i do zobaczenia


Norwidowski Festiwal Dobroci

MAMY TO

Z ogromną radością dzielimy się wspaniałą wiadomością — dzięki Waszej obecności, zaangażowaniu i otwartym sercom udało się przekazać aż 20 000 zł na rzecz Fundacji Cancer Fighters!


Razem tworzymy coś dobrego


Pieniny w słońcu – wycieczka klas 1b i 1c!

W dniach 22-24 kwietnia 2026 nasi pierwszoklasiści (1b i 1c) przeżyli niesamowitą przygodę w Pieninach. Dopisała nam pogoda – przez wszystkie trzy dni świeciło słońce, a z każdego punktu widokowego podziwialiśmy krystalicznie czyste Tatry!

Co udało nam się zobaczyć?


Zamek w Niedzicy – historia i zapierające dech widoki na jezioro

Rejs statkiem po zbiorniku czorsztyńskim

Wejście na Sokolicę – legendarna panorama przełomu Dunajca

Spacer po urokliwej Szczawnicy

Wąwóz Homole – dzikość i magia wśród skał
Pełni wrażeń, z mnóstwem zdjęć i uśmiechów wracamy do szkoły. To była lekcja geografii, historii i wychowania fizycznego w jednym!


Dziękujemy opiekunom i przewodnikom za opiekę.

Wycieczka do Włoch
W dniach 19.04.2026- 24.04.2026 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezapomnianym- jak się okazuje- wyjeździe do Włoch. O tym, że Włochy to idealny kierunek na wycieczkę od samego początku wiedzieli uczniowie klasy 3h wraz z wychowawczynią, którzy do współudziału zaprosili kolegów i koleżanki z klas: 1d, 2d, 3a i 3g.
Niezliczona ilość zabytków, bogata historia i kultura, uwielbiana przez wszystkich kuchnia oraz piękna pogoda sprawiła, że wszystkim bardzo się podobało. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Wenecji, a później poznawaliśmy i podziwialiśmy:
• Weronę,
• Urocze Sirmione nad j. Garda z niezapomnianym rejsem łódkami po jeziorze,
• Lukkę,
• Pizę,
• Florencję.
Wróciliśmy bezpiecznie, jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni. Był to czas, w którym można było też poznać i zintegrować się międzyklasowo. Dziękujemy Pani Agnieszce-naszej cudownej pilotce oraz Paniom opiekunkom z naszej Szkoły.


Rusza rekrutacja do projektu InProgress!
Masz 16–28 lat i chcesz lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy, rozwinąć swoje kompetencje i zdobyć praktyczne doświadczenie? Ten projekt jest właśnie dla Ciebie!
InProgress to program rozwojowy dla młodych mieszkańców Kielc realizowany przez Urban Lab Kielce we współpracy z zespołem SparkUp! – trójką studentów z Kielc, których pomysł zdobył

pierwsze miejsce podczas Ideathonu Dialogu Społecznego.
W ramach projektu uczestnicy będą mogli m.in.:

rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy,

spotkać się z przedsiębiorcami i specjalistami,

poznać realia różnych zawodów poprzez job shadowing,

pracować nad własnym pomysłem na biznes,

wziąć udział w konkursie projektowym,

świadomie zaplanować swoją ścieżkę edukacyjno-zawodową.

Formularz zgłoszeniowy:
Nie czekaj – zainwestuj w swoją przyszłość i dołącz do InProgress!

W razie pytań zgłoście się do p. Justyny Kopycińskiej

Zdjęcia klasowe

W ramach projektu „Become a Cultural Ambassador” realizowanego przez SODMiN w Kielcach i p.Tamarę Hachulską w naszej szkole gościło 6 wolontariuszek z różnych krajów:

Azerbejdżanu

Hiszpanii

Portugalii

Turcji

Włoch
Podczas tych wyjątkowych zajęć nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem mogli bezpośrednio rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, jednocześnie poszerzając wiedzę na temat kultury i geografii krajów z których pochodzą wolontariuszki.
Te młode osoby z uśmiechem, pasją i otwartością nie tylko opowiadały o sobie, ale zachęcały naszych uczniów do interakcji językowych uważnie ich słuchając.
Dziękujemy Nasib, Büşra, Julia, Beatriz, Asmar, Randa za poświęcenie Swojego czasu i energii!


Kolorowy tydzień:

Uczniowie klasy 3b zwiedzili dzisiaj Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Mieli również okazję wysłuchać wykładu dotyczącego genezy i problematyki utworu "Przedwiośnie". Ciekawym doświadczeniem było wysłuchanie go w ławkach, w których zasiadał kiedyś sam Żeromski
. Niektórych zachwycił z kolei podręcznik do matematyki z czasów, w których żył pisarz
. Myślę, że nasi uczniowie poradziliby sobie o wiele lepiej z tymi zadaniami (Żeromski trzykrotnie nie zdał do następnej klasy!)
. Wyjście zorganizowała p. Małgorzata Życka

Dziewczęta z Norwida Mistrzyniami Kielc


25 i 28 maja w halach Piłsudskiego i Wybickiego najlepsze badmintonistki i badmintoniści rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny w mieście.
Nasza żeńska reprezentacja nie miała sobie równych i mamy Mistrzostwo Kielc


Dziewczęta wystąpiły w składzie
Paulina Poświat

Lena Czyż

Daria Wardzichowska

Chłopcy w składzie
Filip Lisowski
Bartosz Brożek
po zaciętych meczach odpadli w fazie grupowej.
Gratulacje


Ruszyła Rowerowa Stolica Polski.
Dołącz do nas, pobierz aplikację, wsiadaj na rower, kręć kilometry dla NORWIDA.
Możecie namawiać również rodziców, kolegów, znajomych aby też do nas dołączyli.
Dla każdego nazego ucznia który przez caly czerwiec zrobi min. 150 km, nagroda od nauczycieli wf w nowym roku szkolnym.
15.06 o godz. 9:00 Rajd Rowerowy, zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego.
Razem to wygrajmy!


Klasa 2B o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w programie „Wtorki z medycyną” w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach


Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie dotyczącym międzykulturowej komunikacji w zawodzie pielęgniarki i opiece medycznej, który w języku angielskim poprowadziła dr Folake z Uniwersytetu w Teksasie

Po wykładzie młodzież wraz z wychowawczynią Agnieszką Wojtaszek została oprowadzona po Wydziale Pielęgniarstwa

Uczniowie zobaczyli m.in. fantomy wysokiej wierności oraz jak wyglądają praktyczne zajęcia studentów

To było bardzo ciekawe doświadczenie, które pozwoliło spojrzeć szerzej na wybór przyszłych kierunków studiów


Mamy nadzieję na kolejne spotkania w ramach programu „Wtorki z medycyną”!


W dniu 3 czerwca uczniowie klas 3d, 1d i 1b uczestniczyli w Urzędzie Wojewódzkim w wydarzeniu będącym podsumowaniem literacko-dziennikarskiego konkursu „Wolność kocham i rozumiem”

pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Józefa Bryka. Partnerami przedsięwzięcia byli Kuratorium Oświaty oraz Polskie Radio Kielce.
Tematyka dotyczyła przełomowych dla naszego kraju wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku. To wydarzenie dla uczestników konkursu(wśród których również była nasza uczennica z klasy 1b Natalia Kasprzycka) miało być inspiracją do przemyśleń czym jest wolność i jak dziś ją postrzegamy.
Uroczystość była także okazją do debaty na temat wydarzeń okresu przełomu. Swoimi refleksjami podzielili się wojewoda Józef Bryk, kurator oświaty Piotr Łojek oraz redaktor Ryszard Koziej z Radia Kielce. Mówili m.in. o tym, jak wyglądało wówczas codzienne życie, nauka w szkole, sport czy podróże. Poruszyli również ważny temat dostępu do informacji i pierwszych kroków stawianych przez wolne już media.
Brawo Natalia za zaangażowanie i pasję do historii!
